Sportivii de la CS Știința, printre performerii anului 2018

Sportivii de la CS Știința, printre performerii anului 2018

Cei mai buni sportivi maramureșeni ai anului 2018 au fost premiați de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Maramureş în cadrul Galei Voluntarilor și a Sportivilor Maramureşeni.

Cei mai buni sportivi ai județului în 2018 au fost:

1. Amalia Mali (fitness, CSM Baia Mare, antrenor Maria Szabo) – (locul 1 la Campionatul Mondial de la Quito (Ecuador), juniori I, categoria 163 cm; locul 1 la Balcaniada de la Drobeta Turnu Severin, juniori I și locul 2 la seniori; locul 2 la Campionatul European de la Santa Susana (Spania) juniori I; locul 1 la Cupa Mondială de la Cluj Napoca, juniori I, și locul 3 la seniori):
2. Cristian Popa (taekwon-do ITF, CS Știința Dragonul, antrenor Dan Goron) – (locul 3 la Campionatul European, luptă îndividual seniori, 57 kg; locul 3 la Cupa Europeană, Sibiu, luptă individual; locul 5 la Cupa Mondială, Sydney (Australia), lupta individual);
3. Paul Rednic (dans sportiv, CS Rus Team Baia Mare, antrenor Alexandru Rusu) – (locul 1 la Campionatul Mondial de tineret de la Timișoara, open standard);
4. Emil Giurgiu (culturism, CS Gold Star Baia Mare, antrenor Monica Mureșan);
5. Bogdan Fărcaș (culturism, CS Gold Star Baia Mare, antrenor Monica Mureșan);
5. Daiana Ghiță (karate shotokan, CS Condor Baia Mare, antrenor Viorel Duță);
6. Alexandra Cozma (culturism, CS Gold Star Baia Mare, antrenor Monica Mureșan);
6. Diana Costin (karate shotokan, CS Condor Baia Mare, antrenor Viorel Duță);
6. Beatrix Popa (taekwon-do ITF, CS Știința Dragonul, antrenor Monica Goron);
7. Alin Lupuț (karate shotokan, CS Condor Baia Mare, antrenor Viorel Duță);
7. Ovidiu Cozma (culturism, CS Gym Ovidiu Baia Mare, antrenor Ovidiu Cozma);
8. Carmen Szatmari (judo, CSM Baia Mare, antrenori Alin Popdan și Denis Pop);
8. Ana Guler (taekwon-do ITF, CS Știința Ardealul Baia Mare; antrenor Andreea Orban);
8. Alexandru Kohan (karate shotokan, CS Condor Baia Mare, antrenor Viorel Duță);
9. Cristian Ciceu (karate shotokan, CS Condor Baia Mare, antrenor Viorel Duță);
9. Alexandru Ivasuc (teakwon-do ITF, CS Știința Dragonul, antrenor Dan Goron);
9. Alexia Hecico (atletism, LPS Baia Mare, antrenor Ana Hecico);
10. Marius Dănilă (rugby, CSM Știința Baia Mare, antrenori: Mario Alejandro Canale, Paul Rusu, Ionuț Pop);

Cele mai bune echipe ale anului 2018:

1. CSM Știința Baia Mare – rugby;
2. CS Minaur Baia Mare – handbal masculin;
3. Știința Explorări Baia Mare – volei;
4. CS Minaur Baia Mare – handbal feminin.

Premii speciale:

Cosmin Zetea, Victor Rohian (taekwon-do ITF, CS Știința Dragonul, antrenor Dan Goron);
Laurențiu Costinaș, Tudor Abagiu (karate shotokan, CS Condor Baia Mare, antrenor Viorel Duță);
Damaris Funeczan (sambo, CSM Baia Mare, antrenor Vasile Pop);
Cristina Rebeca Bud (majorete, CS Colibri Tăuții Măgherăuș, antrenor Florentina Kovacs);
Samuel Gabriel Roman (box, CSȘ 2 Baia Mare, antrenor Claudiu Filip);
Claudiu Grad (rugby, CSȘ 2 Baia Mare, antrenor Răzvan Popovici);
Mihaela Trifoi (șah, CS Sig Mar Sighetu Marmației, antrenor Ioan Costiuc);
Geanina Suciu (fitness, CSM Baia Mare, antrenor Maria Szabo);
Rebeca Gîț (fitness, CS Gold Star Baia Mare, antrenor Monica Mureșan);
Alexandru Cătană (orientare, Știința Electro Sistem BaiaMare, antrenori Istvan Sebestyen și Lucia Pop);
Paul Mitrache, Valentin Peter (karate kyokushin, CS Kanku BaiaMare, antrenor Grigore Petruț)
Paul Abrudan (volei, CSȘ 2 Baia Mare, antrenor Virgil Rău);
Alina Bud (judo, CSM Baia Mare, antrenor Alin Popdan);
Dorel Pop (popice, Asociația Nevăzătorilor Baia Mare);
Andrei Cupșa (înot, Special Olympics).

Lasa un Comentariu

Adresa de email nu se va publica *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>