În perioada 17-19 noiembrie 2022 s-a desfășurat la Sibiu, competiția internațională Cupa Balcanică la Taekwon-do ITF, fiind prezenți peste 400 de sportivi de la 30 de cluburi, din 6 țări, fiind o competiție reușită, organizată de către Federația Română de Taekwon-do I.T.F. împreună cu Clubul Sportiv Puma Sibiu.
Clubul Sportiv Știința Dragonul Baia Mare a participat cu un lot format din 1 antrenor (antrenor emerit Dan Goron 6 dan), 2 instructori ( Cosmin Zetea 3 dan și Nedila Rafael 1 dan), 5 arbitri ( Remus Catricicău 5 dan, Victor Rohian 2 dan, Sorin Frixeni 1 dan, Iulia Iluț 1 dan , Daria Costin 1 dan), 25 de sportivi și, bineînteles, cei mai fideli suporteri, părinții care sunt alături de noi la toate activitățile clubului.
La finalul competiției "recolta" de medalii pentru dragonii băimăreni a fost una de succes : 24 de medalii : Locul - 9 medalii Locul - 7 medalii Locul - 8 medalii
Mulțumim pentru sprijinul acordat Consiliului Local Baia Mare în vederea participării la această competitie internațională dar si pentru sprijnul acordat de-a lungul întregului an competitional, unde alături de Consiliul Județean Maramureș, au facut posibilă participarea la numeroase competiții dar și organizarea multor din activitățile clubului.
1 Kesucz Alexandra forta - dinamometru individual - 12 ani
1 Bokor David forta - dinamometru individual - 12 ani
1 Mesaros Iulia speed kick individual - 10 ani
1 Mesaros Iulia tehnici speciale individual - 10 ani
1 Petky Carolina tull centuri colorate 4-1 gup, junioare 2,
1 Petky Carolina forta - dinamometru individual - 14 ani
1 Mesaros Iulia tull centuri colorate 4-1 gup, juniori 3,
1 Ștecțco Rareș lupta individual juniori 1, - 62 kg
1 Zetea Cosmin spargere de forta individual seniori
2 Pop Elias tehnici speciale individual - 12 ani juniori 3 2 Macarie Giurgea David speed kick individual - 12 ani
2 Făt Natalia speed kick individual - 12 ani
2 Bojor David forta - dinamometru individual - 12 ani j
2 Petky Johanna speed kick individual - 10 ani
2 Catricicău Diana tull centuri colorate 4-1 gup, ( -10 ani)
2 Frixeni Szerena tull individual centuri negre 2 dan, jun 1
2 Mandrusca Andrei tull ind. centuri negre 1 dan, jun 1
3 Mesaros Iulia lupta individual -30 kg, -10 ani
3 Macarie Giurgea David lupta individual -30 kg, -12 ani
3 Pașca Darius tull centuri colorate 8-5 gup, juniori 2
3 Pop Eduard speed kick individual - 14 ani juniori 2
3 Babiciu Daria tull centuri colorate 8-5 gup, ( -12 ani) 3 Petky Johanna tull centuri colorate 8-5 gup, ( -10 ani)
3 Frixeni Arthur lupta individual - 40 kg, -14 ani, juniori 2
4 Pop Elias speed kick individual - 12 ani juniori 3
5 Babiciu Daria speed kick individual - 12 ani
5 Nedila Rafael tull individual centuri negre 1 dan, juniori 1
5 Pașca Rareș tull individual centuri negre 1 dan, juniori 1
5 Pop Eduard tull centuri colorate 4-1 gup, juniori 2
5 Rednic Rareș lupta individual juniori 1, - 68 kg
5 Pop Elias lupta individual -40 kg, -12 ani
5 Vele Razvan speed kick individual - 14 ani juniori 2
6 Făt Antonia speed kick individual - 14 ani juniori 2
5c Ștecțco Rareș lupta echipă juniori 1
5c Mandrusca Andrei lupta echipă juniori 1
5c Rednic Rareș lupta echipă juniori 1
5c Nedila Rafael lupta echipă juniori 1
5c Negrea Dennis lupta echipă juniori 1
5c Pașca Rareș lupta echipă juniori 1
Lasa un Comentariu