28 de medalii obținute de CS Știința-Dragonul la CN de Taekwon-do ITF (juniori și seniori)

28 de medalii obținute de CS Știința-Dragonul la CN de Taekwon-do ITF (juniori și seniori)
În perioada 10-12 martie 2017, CS Stiinta-Dragonul Baia Mare a participat la Campionatul Național de Taekwon-Do I.T.F pentru juniori III, II, I și seniori, competitie organizata de Federația Romană de Taekwon-do I.T.F în colaborare cu Clubul Sportiv Kwang-Gae Iasi.
       Campionatul a fost unul de mare importanţă pentru Taekwon-do-ul românesc, stabilind campionii naţionali pe anul 2017, în vederea formării Lotului Național care va reprezenta țara noastră în acest an la Campionatul European de Taekwon-do ITF din Sofia (Bulgaria), respectiv Campionatul Mondial de Taekwon-do ITF , Dublin (Irlanda)
Competitia s-a  desfășurat la Sala Polivalentă din Iași, cu 341 de participanti, de la 19 cluburi sportive din România pe cele 5 probe de concurs: tull (individual și echipe), luptă (individual și echipe), tehnici speciale (individual și echipe), spargeri forță (individual și echipe) și luptă tradițională.
          CS Stiinta-Dragonul Baia Mare, a participat la acest Campionat Național cu 2 antrenori (Dan  Goron 5 dan, Monica  Goron 5 dan); 21 sportivi si 6 arbitri (Dan  Goron 5 dan, Remus Catricicau 4 dan, Paula Candea 2 dan, Beatrix Popa 2 dan, Dorin Popa 1 dan, Victor Rohian 1 dan), reusind sa obtina 28 de medalii (11 medalii de aur + 9 medalii de argint + 8 medalii de bronz
 
    Rezultatele au fost următoarele:
Locul
obtinut
Numele si prenumele
Rezultatul
1
Popa Beatrix
cel mai bun sportiv junior 1
1
Popa Beatrix
tehnici speciale individual junioare 1
1
Popa Beatrix
spargere de forta individual junioare 1
1
Popa Beatrix
lupta individual junioare 1 – 65 kg
2
Popa Beatrix
tull ind. junioare 1 centuri negre 2 dan
1c
Popa Beatrix
tull echipa juniori 1+juniori 2
1c
Popa Beatrix
tehnici speciale echipa junioare 1
2c
Popa Beatrix
spargere echipa junioare 1
1
Ivasuc Dora
tehnici speciale individual junioare 2, 12-14 ani
1
Ivasuc Dora
lupta individual junioare 2, 12-14 ani, - 50 kg
1
Ivasuc Dora
tull ind. junioare 2 centuri negre 1 dan
1c
Ivasuc Dora
tull echipa juniori 1+juniori 2
1c
Ivasuc Dora
tehnici speciale echipa junioare 1
3c
Ivasuc Dora
tull echipa junioare 2 + junioare 3
1
Zetea Cosmin
spargere de forta individual seniori
2c
Zetea Cosmin
spargere echipa senori
1
Candea Paula
tull ind. senioare centuri negre 2 dan
2
Candea Paula
tehnici speciale individual senioare
2
Takacs Maria
tehnici speciale individual junioare 2
2
Takacs Maria
lupta ind. junioare 2, 12-14 ani, - 58 kg
1c
Takacs Maria
tull echipa juniori 1+juniori 2
3c
Takacs Maria
tull echipa junioare 2 + junioare 3
2
Catricicau Remus
tull ind. seniori centuri negre 4-6 dan
2c
Catricicau Remus
spargere echipa senori
2
Ivasuc Alex
tehnici speciale individual juniori 1
3c
Ivasuc Alex
spargere de forta echipa juniori 1
3c
Ivasuc Alex
tehnici speciale individual juniori 1
2
Lihet Nistorina
tull ind.centuri colorate junioare 2
1c
Lihet Nistorina
tull echipa juniori 1+juniori 2
3c
Lihet Nistorina
tull echipa junioare 2 + junioare 3
2
Goron Alex
tehnici speciale individual juniori 3, - 10 ani
3
Tomut Anda
tehnici speciale individual junioare 2

Lasa un Comentariu

Adresa de email nu se va publica *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>