Știința Explorări încheie vineri campionatul cu un meci pe teren propriu, disputat în cadrul grupei pentru locurile 7-12. Adversara băimărenilor va fi Universitatea Cluj, jocul fiind programat la ora 18. Întâlnirea va fi arbitrată de Daniel Hadade și Marius Lazăr (Zalău), în timp ce observator FRV a fost desemnat Ioan Buhățel (Dej).
Partida nu este lipsită de miză pentru băieții antrenați de Marius Botea și Sorin Pop, aceștia având nevoie de un punct (două seturi câștigate) pentru a termina sezonul pe locul 8.
Întâlnirea dintre Știința Explorări și Universitatea Cluj este ultima care a mai rămas de jucat în divizia A1, ieri fiind desemnată deja noua campioană, LMV Tricolorul Ploiești.
Programul etapei a 10-a (grupa 7-12):
- Dinamo București - CSȘ 2 CNE Baia Mare 3-1 (meciul s-a disputat în Baia Mare, în data de 25 martie);
- CSU UV Timișoara - Unirea Dej 1-3 (meciul s-a jucat la Dej, în 25 martie);
- Știința Explorări - Universitatea Cluj (vineri, 27 aprilie, ora 18).
Clasament: 7. Dinamo 55p (32 de jocuri), 8. Știința Explorări 48p (31), 9. Unirea Dej 48p (32), 10. Universitatea Cluj 24p (31), 11. CSU UV Timișoara 12p (32), 12. CSȘ 2 CNE Baia Mare 7p (32).

Lasa un Comentariu