Timișoara Saracens – CSM Știința Baia Mare 32-26 (21-19)

Etapa a doua a SuperLigii de rugby a programat tradiționalul derby dintre campioana Timișoara Saracens și vicecampioana CSM Știința Baia Mare. Bănățenii au dominat jocul încă din debutul partidei și în minutul 12 conduceau deja cu 21-0. În continuare băimărenii au echilibrat partida și la pauză tabela de marcaj arăta scorul de 21-19 pentru gazde.

Timișorenii au controlat inteligent și parte a doua a jocului și, până la urmă, s-au impus meritat cu 32-26, luând și punctul bonus ofensiv. Oaspeții au trebuit să se consoleze doar cu punctul bonus defensiv.