Rugby CSM București - CSM Știința Baia Mare 27-26 (după prelungiri), ţn finala Cupei RomÔniei

Dezamăgire maximă pentru CSM Știința care nu reușește nici în acest an să câștige Cupa României. Finala competiției, desfășurată la Cluj-Napoca,,a fost un spectaculoasă, cu dese răsturnări de scor.

Băimărenii au condus la pauză cu 9-6, după care s-au desprins la 16-9. Bucureștenii au revenit însă în joc și după 80 de minute tabela de marcaj arăta scorul de 19-19, astfel că au urmat două reprize de prelungiri. La finalul primeia dintre ele, CSM Știința a conducea cu 26-22, dar CSM București a dat lovitura de grație în ultimul minut al reprizei a doua de prelungiri, prin eseul marcat de Sioeli Lama.

CSM Bucurelti a câștigat cu această ocazie primul trofeu din istoria clubului.