Cupa Romaniei: CSM Stiinta Baia Mare ľ Universitatea Cluj 29-16 (7-13)

CSM Știința Baia Mare – Universitatea Cluj 29-16 (7-13)

CSM Știința Baia Mare: 15.Taniela Maravunawasawasa, 14.Georgel Cătună, 13.Alexandru Bucur, 12.John Leiataua, 11.Adrian Apostol, 10.Luke Samoa, 9.Alexandru Pălii, 1.Ionuț Stan, 2.Ovidiu Cojocaru, 3.Waisea Nailago, 4.Andrei Iurea, 5.Marius Dănilă, 6.Sean Morrell, 7.Constantin Ene, 8.Răzvan Ailenei-cpt

Rezerve: 16.Florin Bârdașu, 17.Silviu Suciu, 18.Domițian Mureșan, 19.Cristian Chirică, 20.Daniel Cubaș, 21.Bidzina Shamkaradze, 22.Sione Fakaosilea, 23.Mihai Dico

Antrenori: Eugen Apjok, Vasile Lucaci

Universitatea Cluj: 15.Ionuț Mazăre, 14.Taniela Halafihi, 13.Belefekih Wadji, 12.Csaba Gal, 11.Andrei Ciobotari, 10.Ovidiu Melniciuc, 9.Antonio Savu, 1.Paul Petucher, 2.Răzvan Bârlădeanu, 3.Adrian Chiper, 4.Daniel Kadar, 5.Andrei Diaconu-cpt, 6.Cristian Murgoci, 7.Vlad Toma, 8.Claudiu Curcă

Rezerve: 16.Romulus Boar, 17.Daniel Gheța, 18.Alexandru Telesa, 19.Florin Marin, 20.Alexandru Banu, 21.Leimoni Moala, 22.Ovidiu Butoeru, 23.Vasile Paraschiv

Antrenori: Bogdan Bălan, Horea Hîmpea

CSM Stiinta a obtinut o noua victorie in Cupa Romaniei, dar meciul de pe teren propriu cu Universitatea Cluj a fost mai greu decat se anunta. Oaspetii au condus surprinzator la pauza cu 13-7 si baimarenii au trebuit sa se mobilizeze exemplar in repriza a doua, pentru a intoarce scorul.

Baimarenii au marcat 4 eseuri in acest meci prin Morrell, Ene, Maravunawasawasa si Bucur, doua dintre ele fiind transformate de Luke Samoa, care a mai inscris si un drop-gol.