CSM Știința a cucerit din nou titlul național la rugby

CSM Știința este cea mai bună echipă de rugby din România. Băimărenii au recucerit titlul național, după o pauză de cinci ani, în urma finalei câștigată împotriva echipei Steaua București, cu 24-22 (7-3). Meciul s-a disputat la Bârlad și a fost dominat de băimăreni în marea majoritatea timpului. Finalul a aparținut echipei Steaua, care a încercat să profite de superioritatea numerică pe care a avut-o, dar zimbrii au rezistat eroic și au învins.

Medalia de bronz în actuala ediție a SuperLigii de rugby a fost cucerită de CSM București, în timp ce fosta campioană, Timișoara Saracens, s-a clasat pe locul 4.