CSM București – CSM Știința Baia Mare 7-13 (0-3)

Victorie extrem de importantă obținută de CSM Știința Baia Mare în SuperLiga de rugby. Băimărenii și-au luat revanșa astfel după înfrângerea suferită în finala Cupei României în fața bucureștenilor și, în plus, au rămas pe locul 3 în clasament.

Oaspeții au condus în min. 65 cu 13-0, prin punctele marcate de Pristăviță (e) și Marawunawasawasa (tr. și 2 l.p.). Profitând de superioritatea numerică de care au beneficiat pe final de meci, bucureștenii au marcat în minutul 80 un eseu prin Bratu, care a și transformat încercarea. În prelungiri gazdele au exercitat o presiune foarte mare, dar băimărenii s-au apărat eroic și au reușit să câștige meciul.