Campionatul de volei s-a încheiat prematur. Știința Explorări s-a clasat pe locul 8

Consiliul Director al Federației Române de Volei a decis miercuri, 18 martie, încheierea campionatelor naționale, sezonul 2019-2020, cu opt etape înainte de finalul oficial al întrecerilor. Consiliul Director a decis omologarea clasamentelor de la finele primei faze a campionatului (sezonul regulat).

În acest condiții, campioană va fi Arcada Galați, urmată pe podium de SCMU Craiova (locul 2) și de Dinamo București (locul 3). Știința Explorări a terminat campionatul pe locul 8.

Cupa României în acest sezon a fost anulată.